Prekių katalogas

Kiek mokėti už liemenėlę? Kuo skiriasi kainuojanti 30 EUR nuo kainuojančios 60 EUR? Kaip atskirti tikrai kokybišką?

Kiek mokėti už liemenėlę? Kuo skiriasi kainuojanti 30 EUR nuo kainuojančios 60 EUR? Kaip atskirti tikrai kokybišką?


Liemenėlė yra viena iš svarbiausių moters garderobo dalių. Ir nors dažniausiai jos po drabužiais nesimato, nuo jos labai priklauso Jūsų išvaizda bei gera savijauta. Tik kodėl vienos liemenėlės kainuoja 20-30 EUR, o kitos – 60, 100 ar net 200 EUR?

Lengviausias atsakymas – skiriasi kokybė. Bet ar tikrai vien kokybė? Ar gali būti, kad 200 EUR kainuojanti liemenėlė yra 4 kartus geresnė negu kainuojanti 50 EUR?

Tam, kad suprastume už ką mokame, o tuo pačiu ir galėtume įvertinti kiek mums tai svarbu, trumpai apžvelkime kas sudaro liemenėlės kainą: 

1. Medžiagos

 • Liemenėlės, kaip ir kiekvieno drabužio, kaina nemaža dalimi priklauso nuo audinio, iš kurio ji pagaminta. Paprasta medvilnė visada bus pigesnė už nėrinius ar šilką. Be to, medvilnę daug lengviau susiūti, taigi pigesnė ir gamyba.  Tačiau medvilnė yra ne tokia elastinga, siūlės grubesnės ir kietesnės, o kaušeliai ne taip gerai prisitaiko prie krūtinės formos. Be to, medvilnė prakaitą sugeria, bet, skirtingai nuo kokybiško poliesterio ar nėrinių, jo neišgarina.
 • Taigi renkantis liemenėlę visada atkreipkite dėmesį į audinį jis turi būti pakankamai tvirtas, tačiau elastingas, o taip pat ir švelnus bei kvėpuojantis, kad po kelių valandų dėvėjimo nepradėtų dirginti odos. Siūlės turėtų būti kuo mažiau matomos ir jaučiamos.
 • Visada atkreipkite dėmesį ir į petnešėles – jos gali būti laikomos vienu iš pagrindinių liemenėlės kokybės indikatorių. Petnešėlės turėtų būti pakankamai tvirtos, kad stabiliai laikytųsi ant pečių, bet ir turėti tiek elastingumo, kad prisitaikytų ir nevaržytų judesių.
 • Ne mažiau svarbios ir kitos detalės, kaip pavyzdžiui petnešėlių reguliatorius ir tvirtinimo detalės, kabliukai. Metalinės detalės yra brangesnės, tačiau kokybiškesnės ir ilgaamžiškesnės negu plastikinės. Beje, visada ypatingą dėmesį atkreipkite į petnešėlių ilgio reguliatorių – jis turi stabiliai laikyti petnešėlę, kitaip ji nuolat atsilaisvins ir smuks.

 

2.  Konstrukcija ir dizainas

 • Konstrukcijos požiūriu liemenėlė yra vienas iš sudėtingiausių drabužių, aukštos kokybės liemenėlę gali sudaryti 30-40, o kartais net iki 55 atskirų detalių. Gamybos proceso metu prie jos gali prisiliesti 20 -25 žmonės, ypač gaminant didesnių dydžių liemenėles.
 • Aukščiausios kokybės liemenėlių kūrimo procese kiekvienas dydis konstruojamas ir išbandomas atskirai. Pavyzdžiui, prieš patvirtinant naują Chantelle liemenėlės modelį, kiekvieną dydį (o jų neretai gaminama 20-30 ar net daugiau) išbando 20 skirtingos morfologijos moterų.
 • Dizainas. Nors su didesniais dydžiais kai kurios liemenėlių detalės smarkiai keičiasi (platesnės petnešėlės ir nugaros juosta, daugiau kabliukų užsegime), geriausių gamintojų net ir ypač didelių dydžių liemenėlės ne tik gerai laikys krūtinę, bet ir puikiai atrodys. 

 

 

 

 3. Rankų darbas

 • Kai kurios sudėtingesnės konstrukcijos liemenėlių siūlės susiuvamos rankomis, kas irgi išaugina kainą, tačiau jos bus tvirtesnės ir ilgaamžiškesnės.
 • Todėl pirkdamos liemenėlę nepamirškite įvertinti siūlių – ar jos minkštos, ar tvirtos, koks jų užbaigimas. Kokybiškos liemenėlės siūlės nepradės irti po savaitės ar dviejų, kaip neretai atsitinka su pigesnėmis prastesnės kokybės liemenėlėmis.  

 

 

 

 

 

 

4. Inovacijos

 • Pažangiausi trikotažo gamintojai žengia koja kojon su inovacijomis, investuodami tiek į medžiagų, tiek ir į dizaino naujoves.
 • Vienas iš pavyzdžių - „spacer“ audinys, dar ne taip seniai pradėtas naudoti liemenėlių su pakietinimu kaušelių gamybai. Tai specialus audinys su papildomu oro sluoksniu viduje, jis turi šiek tiek tamprumo ir paslankumo, todėl, skirtingai negu įprastos liemenėlės su pakietinimu, gali geriau prisitaikyti prie krūtinės formos. Be to, jis puikia kvėpuoja ir išgarina prakaitą be nesideformuoja net ir ilgam jį suspaudus lagamine ar kitoje vietoje.

 

 

 

 

 

5. Detalės, papuošimai

 • Įvairios sagutės, kaspinėliai, kristalai, siuvinėjimai ir kiti papuošimai taip pat sudaro tam tikrą, kartais ir gana nemažą kainos dalį. Žinoma, jie nėra būtini, bet juk kartais taip norisi, kad bent viena liemenėlė apatinių stalčiuje būtų ne vien tik praktiška, bet ir ypač graži!

 

 

 

 

 

 

 

 Tad kiek gi vis tik turėtume mokėti už liemenėlę?

Tikriausiai tiek, kiek norime ir galime sau leisti!

Ir nors iš pirmo žvilgsnio 80 EUR kainuojant liemenėlė atrodo labai brangi, bet jei šią kainą mokame už tikrai gerą konstrukciją, kokybišką audinį ir puikią išvaizdą, ji tampa netgi ir labai ekonomiška. Paskaičiuokime – kokybišką liemenėlę galėsime dėvėti apie 150 - 200 dienų (ar daugiau, jei dėvėsime ne kasdien). Tai sudarytų apie 40 centų per dieną. Ar tai daug už drabužį, kuris toks svarbus jūsų išvaizdai ir gerai savijautai? Tikriausiai nelabai, lyginant su kasdieniniu kavos puodeliu ar kitomis kasdienėmis išlaidomis.

Tačiau niekas iš to, ką perskaitėte, negalios, jei pamiršite patį svarbiausią dalyką – kad ir kokia gera bus pati liemenėlė, jei jos dydis ar modelis Jums netiks, pinigai bus išmesti vėjui... Todėl liemenėlę pgeriausia pirkti tokioje parduotuvėje, kurioje Jums profesionaliai patars ir padės išsirinkti.   

 

Tad užsukite ir į parduotuvę „SILUETA“, kur Jūsų laukia didelis tikrai kokybiškų liemenėlių pasirinkimas, o išsirinkti padės patyrusios „brafitterės“ – liemenėlių parinkimo specialistės!