Prekių katalogas

Apie venų ligas ir kompresinę terapiją

 • Apie venų ligas ir kompresinę terapiją

  Iš kokių požymių galime įtarti kojų venų ligas? 

  • Pavargimo ir sunkumo jausmas kojose dienos pabaigoje
  • Kojų skausmas po ilgo sėdėjimo ar stovėjimo
  • Kojų patinimas po darbo dienos
  • Paryškėjęs kojų poodinių venų piešinys nėštumo metu ir po jo
  • Kojų naktinis mėšlungis
  • Kojų odos spalvos pakitimai
  • Opų ar žaizdų apatinėje blauzdos dalyje atsiradimas
  • Buvę kojų venų susirgimai šeimoje (paveldimumas)
  • Kokie yra kojų venų varikozės rizikos faktoriai?
  • Paveldimumas
  • Sėdimas ar stovimas darbas, ilgos kelionės automobiliu ar lėktuvo
  • Viršsvoris
  • Nėštumas

  Ar jau turite kojų venų nepakankamumo požymių galite sužinoti atlikę šį testą.

  Ar kojų venų ligos yra dažnos?

  Kiekviena moteris svajoja turėti nepriekaištingai gražias ir sveikas kojas. Deja, realybėje kojų venų ligos, pasireiškiančios ne tik skausmu, sunkiomis ir patinusiomis kojomis, bet ir išsiplėtusių venų kapiliaru, yra nustatomos kas antrai moteriai ir kas ketvirtam vyrui, kurie kreipiasi į šeimos gydytoją. Veniniai susirgimai ypač “populiarūs“ tarp tokių žmonių, kurių darbas susijęs su ilgu sėdėjimu prie rašomojo stalo arba valandų valandas trunkančiu stovėjimu, - t.y. kojų venos yra dvigubai apkraunamos. Du kartus gimdžiusioms moterims kojų venų ligos būna dvigubai dažniau, nei negimdžiusioms. Kuo vyresnis amžius, tuo dažnesni kojų veninės kraujotakos sutrikimai.

  Bendri patarimai tiems, kas skundžiasi pavargusiomis kojomis ir silpnomis venomis

  • Kiekvieną rytą kojas apliekite šaltu dušu. Šaltis sutraukia venas.
  • Kiek įmanoma daugiau vaikščiokite pėsčiomis arba važiuokite dviračiu. Venkite važiuoti liftu ir eskalatoriumi, daugiau laipiokite laiptais. Taip suaktyvinama kraujotaka kojose.
  • Kaip įmanoma dažniau kojas laikykite pakeltas aukštyn. Pavyzdžiui, nevenkite kartais pailsinti kojų, užkeldami jas ant rašomojo stalo.
  • Dėvėkite kompresines kojines. Jos padidina išorinį spaudimą į venas, pagerina kraujotaką ir neleidžia susidaryti kraujo sankaupoms kojų venose, tad yra  patikimiausia apsauga nuo kojų tinimo, skausmo ir kojų venų plėtimosi. Daugelis dar vis įsivaizduoja, jog kompresinės kojinės - storos ir neišvaizdžios. Tačiau ši nuomonė jau gerokai pasenusi. Šiuolaikiškos kompresinės kojinės ne tik labai veiksmingos, bet ir elegantiškos.

  Kaip pasireiškia kompresinių kojinių venas apsaugantis, gydomasis efektas?

  Elastinės kojinės ir pėdkelnės padidina blauzdos raumenų tonusą ir padededa žymiai efektyviau „pumpuoti“ veninį kraują į širdį. Taip pagerinama kraujotaka kojose, todėl sumažėja ar net išnyksta kojų tinimas, skausmas, tirpimas, maudimas, sumažinama galimybė susidaryti trombams venose. Dėl kojinių sukeliamo spaudimo venose neužsistovi kraujas ir jos nesiplečia.

  Kam rekomenduojama nešioti kompresines kojines?

  Kompresinės kojinės turėtų būti neatsiejamas gyvenimo palydovas visiems, kas jau turi kojų venų problemų.

  O mažesnės kompresijos kojines kaip profilaktinę priemonę gydytojai rekomenduoja visiems, kas rūpinasi savo kojų sveikata, ir ypač tiems, kurie mažiau juda, (pavyzdžiui, kurių darbas susijęs su ilgu sėdėjimu ar stovėjimu, ilgomis kelionėmis).

  Kaip pačiam žmogui pasirinkti kompresijos laipsnį? Ar tiktų tokias kojines nešioti kasdien?

  Profilaktinės A kompresijos klasės (nuo 30 DEN iki 70 DEN) SOLIDEA kojinės ar pėdkelnės idealiai tinka kasdieniniam nešiojimui. Kraujagyslių gydytojai patartų kiekvienai moteriai iškeisti anksčiau nešiotas paprastas pėdkelnes į šias. Tai itin svarbu ilgai stovimą ar sėdimą darbą dirbančioms moterims, nes joms dažniausiai vystosi kojų venų nepakankamumas. Šios kompresijos pėdkelnės tinka ankstyvuoju nėštumo periodu, kai yra silpnai išreikšti kojų tinimo, nuovargio, maudimo požymiai, ilgesnių kelionių metu.

  Pirmos terapinės klasės (100 -140 DEN) SOLIDEA kojinės ir pėdkelnės rekomenduojamos kai yra nedidelio laipsnio venų išsiplėtimas, kojų patinimas vakare, ilgų kelionių metu, kai nuolat jaučiamos pavargusios, skausmingos kojos. Taip pat jos tinka kojų venų ligų profilaktikai nėštumo periodu. Stipresnės kompresijos kojinės tinka po kitų kojų venų gydymo būdų ir net esant kojų sąnarių ligoms.

  Jei venų ligų požymiai yra ryškūs, būtina kreiptis į gydytoją kraujagyslių chirurgą, kuris parinks dar didesnio spaudimo antros ar trečios klasės kompresines kojines arba pasiūlys kitą gydymo metodą.

  Kuo pasižymi SOLIDEA produktai?

  „SOLIDEA“ pavyko sukurti produktus, kurie atitiktų aukščiausius medicininius reikalavimus, bet vizualiai nesiskirtų nuo kasdien nešiojamų elegantiškų kojinių ar pėdkelnių. „SOLIDEA“ kompanijos tolygiai paskirstytos kompresijos kojinių ir pėdkelnių kolekcijos yra vienos iš pačių geriausių pasaulinėje rinkoje. Čia išskirtiniai gydomieji poveikiai suderinti su puikia išvaizda. „SOLIDEA“ kolekcijoje yra įvairių modelių, spalvų bei įvairios kompresijos kojinių bei pėdkelnių. Todėl kiekvienas, kuris nori rūpinasi savo kojomis, gali išsirinkti tinkamą produktą. „SOLIDEA“ kojinės ir pėdkelnės gaminamos naudojant naujausias technologijas, todėl jos ne tik gražiai atrodo, bet ir pasižymi tvirtumu, neišsitampo, yra minkštos, puikiai ventiliuojasi, o esant net ir aukštiems denjė (DEN) išlaiko peršviečiamumą. Visi „SOLIDEA“ gaminiai turi bakteriostatines savybes, t.y. neleidžia daugintis bakterijoms ant audinio, todėl neatsiranda niežulys ar kiti odos dirginimo reiškiniai, nebūna nemalonaus kvapo. „SOLIDEA“ kojinės yra patrauklios ir elegantiškos, permatomos ir papuoštos gražia apdaila. „SOLIDEA“ gaminiai patenkins net paties reikliausio vartotojo poreikius.