Prekių katalogas

Kaip išsirinkti kompresines kojines

Kaip išsirinkti kompresines kojines

Svarbiausi dalykai, į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis kompresines kojines yra kompresija, modelis ir dydis.

Kompresija (suspaudimas) matuojama mmHG ir nurodoma prie kiekvieno gaminio. Tai visada yra du skaičiai (pvz. 15/18 mmHg) - didesnis rodo kompresiją gaminio apačioje, o mažesnis - gaminio viršuje. Tokia paskirstyta, tolygiai silpnėjanti kompresija užtikrina sklandžią kojų venų kraujotaką, padeda pumpuoti kraują iš apačios į viršų. Pagal Europos sąjungos standartus UNI ENV 12718 priklausomai nuo kompresijos stiprumo gaminiai skirstomi į klases. Žemiau šiame straipsnyje rasite lentelę, pagal kurią galėsite įsivertinti kokia kompresija jums pakankama. Beje, kompresines kojines iki 18/21 mmHg (140 den) rekomenduojama nešioti profilaktiškai, net ir neturint venų problemų. Tai itin svarbu ilgai stovimą ar sėdimą darbą dirbantiems bei daug keliaujantiems žmonėms, nes jiems dažniausiai vystosi kojų venų nepakankamumas. Daugiau apie kojų venų ligas ir kompresinę terapiją

Ar jau turite kojų venų nepakankamumo požymių galite sužinoti atlikę šį testą. (nuoroda)

Modeliai. Pasirinkimas tikrai didelis - pėdkelnės, tamprės, kojinės iki kirkšnių bei kelių; matinės ir skaidrios, raštuotos ir taškuotos; atvirais ir uždarais pirštais... Pagrindinius Solidea gaminius susistemintus pagal modelį ir kompresijos lygį rasite žemiau esančioje lentelėje, tai palengvins jums pasirinkimą.

Dydis. Parenkant tinkamą dydį dažniausiai naudojamės svorio ir ūgio santykių lentele (pėdkelnėms ir kojinėms iki kirkšnių) bei nešiojamos avalynės dydžiu. Dydžių lentelės nurodytos prie kiekvienos prekės, tačiau čia pateikiame keletą bendrų patarimų:

  • Jeigu ūgio ir svorio santykis yra ties riba tarp dviejų dydžių, rekomenduojama rinktis mažesnį
  • Jeigu ūgis ir svoris patenka į skirtingų dydžių kategorijas, tada vadovaujamės rodikliu, pagal kurį reikalingas didesnis dydis. Pavyzdžiui, svoris 60 kg, ūgis 180 cm, rekomenduojama rinktis 4 (L) dydį.
  • Apkūnesnėms moterims, kurios dėl didesnio nei idealus svorio priverstos rinktis ir didesnį pėdkelnių dydį, neretai joms kiek per ilgą, rekomenduojama rinktis Curvy modelį
  • Nėščiosioms rekomenduojama vadovautis ūgiu ir svoriu iki nėštumo.
  • Sergantiems cukriniu diabetu rekomenduojama rinktis modelį su atvirais pirštais
  • Jeigu svoris ypač didelis ir išeina iš lentelės ribų:
  1. profilaktines ir 1 klasės pėdkelnes rekomenduojama rinktis iš Personality linijos (dydis nustatomas vadovaujantis tik ūgiu).
  2. 2 terapinės klasės produktus – iš Plius line linijos

Visais atvejais, o ypač jei galūnės ištinusios arba figūra nestandartinė, rekomenduojama remtis ir apimčių lentele. Geriausia, kad matavimai būtų atlikti iš ryto, kai kojos mažiausiai patinusios.

Jei kyla klausimų dėl jums tinkamiausios kompresijos, modelio ar dydžio, visada mielai Jums patarsime telefonu +370 686 17010, 85 2700056 arba el. paštu info@kokojines.lt