Prekių katalogas

Kaip išsirinkti figūrą formuojantį trikotažą

Kaip išsirinkti figūrą formuojantį trikotažą

Net Holivudo žvaigždės neturi idealios figūros – gražiai atrodyti joms padeda tinkamai parinktas figūrą formuojantis apatinis trikotažas!

Netiesa, kad apie figūrą formuojantį trikotažą labiau galvoti turėtų apvalesnių kūno formų moterys – dažnai jo net labiau reikia lieknoms, tačiau atsikišusį pilvuką ar suglebusius sėdmenis turinčioms moterims ir merginoms.

Svarbu žinoti:

  • Renkantis figūrą formuojantį trikotažą ypač svarbu yra atsižvelgti į savo figūros tipą (kriaušė/obuolys/smėlio laikrodis ir pan.) ir į tai, kokius figūros trūkumus norite paslėpti bei ką norite paryškinti. Detaliau apie tai kas tinka ir kas netinka kiekvienam figūros tipui rasite žemiau šiame straipsnyje, tačiau pagrindinė taisyklė - formuojančių apatinių tiek viršus, tiek apačia neturėtų baigtis ties ta vieta, kurią norite pakoreguoti. Pavyzdžiui, jei esate "kriaušės" figūros tipo ir norite padailinti klubus - jums dažniausiai netiks kelnaitės (stipresnio formavimo kelnaitės gali įsirėžti ties klubais ir matytis iš po drabužių) arba formuojantys marškinėliai (matysis apačios žymė ir gali kilti į viršų), tad geriau rinkitės formuojančius šortus. Jeigu norite paslėpti "gelbėjomosi ratus" - vėlgi netiks stipresnio formavimo klasikinės apatinės kelnaitės - geriau rinkitės kelnaites aukštu liemeniu, triko ar formuojančią apatinę suknelę.
  • Įvertinkite ir savo spintos turinį ir rinkitės tokį figūrą formuojantį apatinį trikotažą, kuris geriausiai tiks prie Jūsų mėgstamų drabužių. Jei formuojančius apatinius renkatės prie proginės aprangos, geriausiai tai daryti parduotuvėje ir atsinešus drabužį, po kuriuo dėvėsite - tik taip galėsite apatinius, su kuriais atrodysite nepriekaištingai.
  • Jei su figūrą formuojančiu trikotažu dėvite ir įprastus apatinius, rinkitės besiūles kelnaites.
  • Visą formuojantį apatinį trikotažą vilkitės per apačią (taip pat ir marškinėlius, triko ar sukneles) – taip ne tik bus lengviau apsivilkti, bet ir pasieksite geresnį formavimo rezultatą.

Figūrą formuojančio trikotažo formavimo lygiai:

  • Išlyginantis (Silpniausia kompresija) - silpniausios kompresijos apatinis trikotažas ryškiai apimčių nesumažina, tačiau išlygina figūros linijas. Dėvint tokį trikotažą viršutiniai drabužiai atrodo daug gražiau, jis ypač patogus kasdieniam nešiojimui.
  • Koreguojantis (Vidutinė kompresija) - vidutinės kompresijos apatinis trikotažas pakoreguoja pagrindines problemines figūros vietas – prispaudžia pilvuką, paslepia „gelbėjimosi ratus“, pakelia užpakaliuką. Toks trikotažas yra pakankamai minkštas ir patogus ilgesniam nešiojimui.
  • Formuojantis (Stipri kompresija) - stiprios kompresijos apatinis trikotažas iš esmės patobulina kūno formas, apimtis gali sumažinti1-2 dydžiais. Ypač stiprios kompresijos trikotažas labiau skirtas ypatingoms progoms nei kasdieniam nešiojimui.

Figūrą formuojantis trikotažas pagal figūros tipus:

Smėlio laikrodis.

Panaši krūtinės ir klubų apimtis, juosmens apimtis ženkliai mažesnė nei krūtinės ar klubų, apimties santykis mažesnis nei 0,7. Šis figūros tipas – visų moterų svajonė, tad pagrindinis formuojančio trikotažo tikslas – išlyginti ir paryškinti turimas kūno formas.

Geras pasirinkimas: triko, triko su šortais, suknelės, formuojančios pėdkelnės aukštu juosmeniu.
Ne visada tinka: kelnaitės ar šortai aukštu liemeniu – gali smukti; marškinėliai - gali kilti į viršų.
Neutralu: kelnaitės ar šortukai iki liemens ar kiek paaukštintu liemeniu, tamprės.

Smėlio laikrodžio figūros tipui rekomenduojami modeliai:

Stačiakampis

Neryškus liemuo, panašus pečių ir klubų plotis. Juosmens ir klubų apimties santykis – 0,75 -0,9. Tikslas – vizualiai paliekninti liemenį bei išryškinti krūtinę ir klubus, taip „priartėjant“ prie „smėlio laikrodžio“ formos.

Geras pasirinkimas: triko, apatinė suknelė – paryškins liemenį; kelnaitės ar šortai ryškiai paaukštintu liemeniu.  formuojančios pėdkelnės aukštu juosmeniu. 
Ne visada tinka: kelnaitės, šortukai ar tamprės iki juosmens ar šiek tiek paaukštintu liemeniu - gali smukti, o virš jų gali išryškėti „gelbėjimosi ratai“.
Neutralu: marškinėliai.

Stačiakampio figūros tipui rekomenduojami modeliai: 

Obuolys

Didžioji kūno svorio dalis koncentruota ties viduriu, juosmuo neišreikštas, juosmens apimtis yra panaši arba didesnė, nei klubų apimtis, santykis didesnis nei 0,9. Formuojančio trikotažo tikslas – suteikti figūrai daugiau balanso, išryškinti liemenį.

Geras pasirinkimas: Triko, apatinė suknelė, kelnaitės ir šortai ryškiai paaukštintu liemeniu,  formuojančios pėdkelnės aukštu juosmeniu. 
Ne visada tinka: tamprės, kelnaitės bei šortukai iki juosmens ar šiek tiek paaukštintu liemeniu - gali smukti, o virš jų gali išryškėti „gelbėjimosi ratai“.
Neutralu: marškinėliai, pilvo juostos.

Obuolio figūros tipui rekomenduojami modeliai:  

Kriaušė

 Didžioji svorio koncentracija apatinėje dalyje, platūs klubai ir sėdmenys, lieknas liemuo ir siauri pečiai. Juosmens ir klubų apimties santykis mažesnis nei 0,7. Tikslas – suteikti daugiau balanso – sumažinti klubų ir sėdmenų apimtis, išryškinti ir pakelti krūtinę. Greta formuojančio trikotažo labai svarbu pasirinkti ir tinkamą, gerai pakeliančią ir vizualiai krūtinę padidinančią ir praplatinančią liemenėlę.

Geras pasirinkimas: šortukai iki liemens ar kiek paaukštintu liemeniu, tamprės.
Ne visada tinka: marškinėliai - gali kilti į viršų; triko ar kelnaitės – gali „įsirėžti“ ties apačia.
Neutralu: triko su šortais, liekninačios suknelės.

Kriaušės figūros tipui rekomenduojami modeliai:  

Braškė

Didžioji svorio koncentracija viršutinėje dalyje, platūs pečiai, didelė krūtinė, krūtinės apimtis ženkliai didesnė nei juosmens ir klubų apimtis. Tikslas – suteikti daugiau balanso, nukreipti dėmesį nuo viršutinės kūno dalies. Greta formuojančio trikotažo labai svarbu pasirinkti ir tinkamą, krūtinę link centro pastumiančią liemenėlę.

Geras pasirinkimas: marškinėliai, triko; sėdmenis pakeliančios, apimtis didinančios kelnaitės.
Ne visada tinka: kelnaitės ar šortai aukštu liemeniu – gali smukti.
Neutralu: suknelė, tamprės, kelnaitės, šortai.

Braškės figūros tipui rekomenduojami modeliai: