Kaip išsirinkti figūrą formuojantį trikotažą

Kaip išsirinkti figūrą formuojantį trikotažą

Net Holivudo žvaigždės neturi idealios figūros – gražiai atrodyti joms padeda tinkamai parinktas figūrą formuojantis apatinis trikotažas!

Netiesa, kad apie figūrą formuojantį trikotažą labiau galvoti turėtų apvalesnių kūno formų moterys – dažnai jo net labiau reikia lieknoms, tačiau atsikišusį pilvuką ar suglebusius sėdmenis turinčioms moterims ir merginoms.

Svarbu žinoti:

 • Figūrą formuojančio apatinio trikotažo dydis turi atitikti Jūsų nešiojamų drabužių dydį. Nors perspektyva įsigyti mažesnio dydžio trikotažą yra viliojanti, tokie apatiniai ne tik bus labai nepatogūs, bet ir susiraitys Jums ant juosmens ar įsirėš į odą.
 • Rinkdamasi figūrą formuojantį trikotažą atsižvelkite į savo figūros tipą (kriaušė/obuolys/smėlio laikrodis ir pan.) ir į tai, kokius figūros trūkumus norite paslėpti. Įvertinkite ir savo spintos turinį ir rinkitės tokį figūrą formuojantį apatinį trikotažą, kuris geriausiai tiks prie Jūsų mėgstamų drabužių.
 • Jei su figūrą formuojančiu trikotažu dėvite ir įprastus apatinius, rinkitės besiūles kelnaites.
 • Visą formuojantį apatinį trikotažą vilkitės per apačią (taip pat ir marškinėlius, triko ar sukneles) – taip ne tik bus lengviau apsivilkti, bet ir pasieksite geresnį formavimo rezultatą.

Figūrą formuojančio trikotažo formavimo lygiai:

 • Išlyginantis (Silpniausia kompresija) - silpniausios kompresijos apatinis trikotažas ryškiai apimčių nesumažina, tačiau išlygina figūros linijas. Dėvint tokį trikotažą viršutiniai drabužiai atrodo daug gražiau, jis ypač patogus kasdieniam nešiojimui.
 • Koreguojantis (Vidutinė kompresija) - vidutinės kompresijos apatinis trikotažas pakoreguoja pagrindines problemines figūros vietas – prispaudžia pilvuką, paslepia „gelbėjimosi ratus“, pakelia užpakaliuką. Toks trikotažas yra pakankamai minkštas ir patogus ilgesniam nešiojimui.
 • Formuojantis (Stipri kompresija) - stiprios kompresijos apatinis trikotažas iš esmės patobulina kūno formas, apimtis gali sumažinti1-2 dydžiais. Ypač stiprios kompresijos trikotažas labiau skirtas ypatingoms progoms nei kasdieniam nešiojimui

Figūrą formuojantis trikotažas pagal figūros tipus:

 • Smėlio laikrodis
 • Stačiakampis
 • Obuolys
 • Kriaušė
 • Braškė

Smėlio laikrodis. Panaši krūtinės ir klubų apimtis, juosmens apimtis ženkliai mažesnė nei krūtinės ar klubų, apimties santykis mažesnis nei 0,7. Šis figūros tipas – visų moterų svajonė, tad pagrindinis formuojančio trikotažo tikslas – išlyginti ir paryškinti turimas kūno formas.

Geras pasirinkimas: triko, triko su šortais, suknelės
Ne visada tinka: kelnaitės ar šortai aukštu liemeniu – gali smukti; marškinėliai - gali kilti į viršų
Neutralu: kelnaitės ar šortukai iki liemens ar kiek paaukštintu liemeniu, tamprės

Stačiakampis. Neryškus liemuo, panašus pečių ir klubų plotis. Juosmens ir klubų apimties santykis – 0,75-0,9. Tikslas – vizualiai paliekninti liemenį bei išryškinti krūtinę ir klubus, taip „priartėjant“ prie „smėlio laikrodžio“ formos.

Geras pasirinkimas: triko, apatinė suknelė – paryškins liemenį: kelnaitės ar šortai ryškiai paaukštintu liemeniu
Ne visada tinka: kelnaitės, šortukai ar tamprės iki juosmens ar šiek tiek paaukštintu liemeniu - gali smukti, o virš jų gali išryškėti „gelbėjimosi ratai“
Neutralu: marškinėliai

Obuolys. Didžioji kūno svorio dalis koncentruota ties viduriu, juosmuo neišreikštas,juosmens apimtis yra panaši arba didesnė, nei klubų apimtis, santykis didesnis nei 0,9. Formuojančio trikotažo tikslas – suteikti figūrai daugiau balanso, išryškinti liemenį.

Geras pasirinkimas: Triko, apatinė suknelė, kelnaitės ir šortai ryškiai paaukštintu liemeniu
Ne visada tinka: tamprės, kelnaitės bei šortukai iki juosmens ar šiek tiek paaukštintu liemeniu - gali smukti, o virš jų gali išryškėti „gelbėjimosi ratai“
Neutralu: marškinėliai, pilvo juostos

Kriaušė. Didžioji svorio koncentracija apatinėje dalyje, platūs klubai ir sėdmenys, lieknas liemuo ir siauri pečiai. Juosmens ir klubų apimties santykis mažesnis nei 0,7. Tikslas – suteikti daugiau balanso – sumažinti klubų ir sėdmenų apimtis, išryškinti ir pakelti krūtinę. Greta formuojančio trikotažo labai svarbu pasirinkti ir tinkamą, gerai pakeliančią ir vizualiai krūtinę padidinančią liemenėlę.

Geras pasirinkimas: šortukai iki liemens ar kiek paaukštintu liemeniu, tamprės
Ne visada tinka: marškinėliai - gali kilti į viršų; triko ar kelnaitės – gali „įsirėžti“ ties apačia
Neutralu: triko su šortais, suknelės

Braškė. Didžioji svorio koncentracija viršutinėje dalyje, platūs pečiai, didelė krūtinė, krūtinės apimtis ženkliai didesnė nei juosmens ir klubų apimtis. Tikslas – suteikti daugiau balanso, nukreipti dėmesį nuo viršutinės kūno dalies.

Geras pasirinkimas: marškinėliai, triko; sėdmenis pakeliančios, apimtis didinančios kelnaitės
Ne visada tinka: kelnaitės ar šortai aukštu liemeniu – gali smukti
Neutralu: suknelė, tamprės, kelnaitės, šortai