Prekių katalogas

Naudingi patarimai apie liemenėles - kaip išsirinkti | kaip prižiūrėti | kada atsisveikinti

Naudingi patarimai apie liemenėles - kaip išsirinkti | kaip prižiūrėti | kada atsisveikinti

Tikriausiai ne viena iš mūsų apatinių stalčiuje turime prieš penkis ar daugiau metų pirktą ir labai mėgstamą liemenėlę... Kiek laiko galima ją nešioti ir kaip suprasti, kad ji jau „atgyveno“? Kaip išsirinkti modelį ir į ką atkreipti dėmesį perkant naują liemenėlę? Ką daryti, kad mėgstama liemenėlė tarnautų kuo ilgiau? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus bei naudingų patarimų rasite šiame straipsnyje.

Naudingi patarimai apie liemenėles:

Pagrindiniai liemenėlių tipai / modeliai ir į ką atkreipti dėmesį renkantis :

KĄ ŽINOTE IR KO DAR NEŽINOTE APIE LIEMENĖLES? Linksmas ir naudingas testas su patarimais

Tvarkau savo liemenėlių stalčių. Kaip nuspręsti ką dar palikti, o su kuo jau atsisveikinti?

 • Net ir kokybiškiausios liemenėlės netarnauja amžinai. Su laiku tiek kaušeliai, tiek liemenėlės juosta šiek tiek išsitampo ir jau tinkamai nebeatlieka savo funkcijos. Profesionalai sako, kad kokybišką liemenėlę galima dėvėti 6-12 mėn. (jei dėvima ne kasdien, šis laikas atitinkamai prasitęsia).
 • Pagrindinis požymis, rodantis kad liemenėlė jau „atgyveno“ - kai net ties paskutine pozicija užsegta liemenėlės juosta vis dar pakankamai laisva, nugaroje atsitraukia daugiau negu per 2 pirštus. Tai reiškia, kad ji nebelaiko bei nebepakelia krūtinės, dažnai kartu pradeda kristi petnešėlės. Pradedame trumpinti petnešėles, bet tai kaip taisyklė nebepadeda – jos įsirėžia į pečius, liemenėlės juosta nugaroje kyla į viršų, o krūtinė vis tiek ne ten, kur norėtume ją matyti... Su tokia liemenėle, nežiūrint kokia gera ir mylima ji buvo anksčiau, nedelsiant atsisveikinkite. Kad ir kaip gaila, jos nebeatgaivinsite...

Į pradžią

Kaip galiu suprasti, kad liemenėlė man tinkama?

Visų mūsų krūtys – kaip snaigės, kartu ir panašios, ir labai skirtingos. Todėl nėra nė vieno liemenėlių modelio, kuris tiktų visoms. Tačiau tiek renkantis naujas, tiek ir vertinant jau turimas liemenėles rekomenduojama vadovautis tam tikrais kriterijais, patvirtinančiais kad liemenėlė jums tinka (žinoma, nebūtinai patinka – čia kriterijų jau žymiai daugiau:). Pagrindiniai yra šie:

 • Liemenėlės juosta guli horizontaliai, ji neįsiveržusi, tačiau ir ne per laisva, nugaroje ją galima atitraukti ne daugiau kaip per 2 pirštus. Geros liemenėlės juosta laiko 80-90 proc. krūtinės svorio. Jai išsitampius daugiau svorio tenka petnešėlėms, jos įsirėžia į pečius, dėl to gali atsirasti galvos, kaklo ar pečių skausmai, pasikeisti laikysena.
 • Lankeliai gražiai apgula krūtis, neįsiremia į krūties audinį nei centre, nei šonuose. Jeigu jie įsibeda, gali būti per mažas kaušelio dydis.Tačiau net ir esant tinkamam kaušelio dydžiui labai svarbu, kad tiktų liemenėlės centrinė dalis (įvairiuose modeliuose jos plotis ir aukštis skiriasi). Jei ji yra jums per siaura (jūsų krūtys yra labiau nutolę viena nuo kitos), lankeliai gali įsibesti ties pažastimis. Ir atvirkščiai, jei centrinė dalis jums per plati, lankeliai įsibes priekyje.
 • Liemenėlės centrinė dalis gražiai prigludusi, lankelių galai neįsirėžia į krūtinės audinį. Ši taisyklė neprivaloma liemenėlėms be lankelių, jų centrinė dalis dažniausiai būna kiek atsitraukusi nuo krūtinės.
 • Kaušeliai gražiai apgula krūtis, nesiraukšlėja, suteikia norimą formą ir pakelia. Žiūrint iš šono krūtinės centras turėtų žiūrėti tiesiai į priekį ir būti per vidurį tarp peties ir alkūnės.
 • Kaušelių kraštai tiek dekoltė zonoje, tiek pažastų srityje gražiai prigula, neįsispaudžia ir neatšoka.
 • Petnešėlės neįsirėžia ir nesmunka. Normaliai petnešėlės turėtų laikyti tik 10- 20 proc. krūtų svorio, tad įsirėžiančios, o kartais ir krentančios petnešėlės rodo, kad liemenėlės juosta jums per laisva. Moterims su siaurais ar nuožulniais pečiais petnešėlės gali smukti ir dėl to, kad jos yra plačiai šonuose (pavyzdžiui „balconette“ tipo liemenėlių). Tokiu atveju geriau tiks arba liemenėlės su arčiau centro esančiomis petnešėlėmis, arba multifunkcinės liemenėlės.
 • Liemenėlė išlieka vietoje ir pajudėjus – pakilnojus rankas, pasilenkus ir pan.

Į pradžią

Tinkamai parinkta liemenėlė daro stebuklus! Netgi vizualiai lieknina ir jaunina! Arba atvirkščiai, jei modelis jums ne visai tinkantis...

Ar pažįstama situacija, kai jums labai patinka tam tikras liemenėlės modelis (pavyzdžiui „su pakietinimu“), tačiau išsimatavote įvairiose parduotuvėse tokių daugybę ir vis tiek sau tinkamos neradote? Panašu, kad tokiu atveju gal ir nerasite... Neprisiriškite prie to, kas jums patinka „ant pakabos“, o bandykite suprasti, kokie modeliai jums iš tikro tinka. Geriausias būdas – eiti į parduotuvę, kurioje dirba profesionalūs konsultantai, ir jiems padedant išbandyti kuo daugiau variantų. Gal „svajonių“ liemenėlės ir nesurasite, bet bent jau suprasite kokie modeliai jums tinkamiausi.

Į pradžią

Ką dar būtina žinoti renkantis naują liemenėlę?

 • Neprisiriškite prie dydžio ir modelio. Su laiku keičiasi ne tik mūsų krūtinės dydis, bet ir forma, todėl skirtingais amžiaus laikotarpiais, net jei dydis ir nesikeičia, tinkamiausi modeliai gali keistis. Todėl drąsiai matuokitės įvairius variantus, nors ir ilgą laiką buvote tikra kad jums tinka tik konkretaus gamintojo konkretus modelis.
 • Eidamos ieškoti/pirkti liemenėlės neškitės ir drabužius, su kuriais planuojate ją dėvėti. Pirkti liemenėlę neįvertinus kaip ji atrodo po drabužiais galite tik tada, jei ją dėvėsite tik be drabužių:)
 • Matuojantis pajudėkite, pasilankstykite, pakilnokite rankas ir įsitikinkite, kad liemenėlė patogi ir išlieka vietoje.
 • Perkant liemenėlė ji jums turi tikti užsegus ant kraštinės kabliukų pozicijos. Taip per laiką, kiek prasitempus liemenėlės juostai, vis dar turėsite rezervą užsegti tampriau ir taip pratęsti liemenėlės dėvėjimo laiką.

Ką galėčiau padaryti, kad liemenėlė tarnautų ilgiau?

Nenešioti kasdien! Liemenėlės elastinis audinys dėvint šiek tiek išsitempia ir jam reikia laiko, bent jau 24 valandų atstatyti. Dėvint kasdien liemenėlės juosta išsitampys ir nebeatliks savo funkcijos žymiai greičiau.

Į pradžią

Kiek liemenėlių turėčiau turėti? Kaip dažnai jas keisti?

 • Kasdien dėvimų liemenėlių rekomenduojama turėti bent 3 – viena nešiojama, viena „ilsisi“, viena išplauta. Skaičiuojant, kad liemenė jums tarnaus 6-9 mėnesius, per metus reiktų nusipirkti mažiausiai vieną naują liemenėlę kasdieniniam dėvėjimui.
 • Jei mėgstate sportuoti – ta pati taisyklė galioja ir sportinėms liemenėlėms, jų reiktų turėti bent jau dvi.
 • Bet tai dar ne viskas – reiktų turėti ir bent vieną proginę liemenėlę, kurią dėvėsite prie atviresnių drabužių, bent vieną multifunkcinę, bent vieną patogią be lankelių – aktyviems savaitgaliams namuose, kieme ar kelionėse, gal būt dar gražią nėriniuotą pasimatymams...
 • Tad save mylinti ir gerbianti mergina ar moteris apatinių stalčiuje turėtų turėti ne mažiau kaip 6-7 liemenėles, o ir 10 -12 tikrai nebus per daug! Svarbu, kad jos būtų kokybiškos ir puikiai jums tiktų!

Visi modeliai
Į pradžią

Pagrindiniai liemenėlių tipai ir į ką atkreipti dėmesį renkantis:

chantelle-revele-moi-liemenele-su lankeliais

Liemenėlės su lankeliais (underwire)

Lankeliai prilaiko, pakelia ir atskiria krūtis, suteikia gražesnę formą.

Geras pasirinkimas: 

 • Tinkamai parinkta liemenėlė su lankeliais tiks praktiškai kiekvienai moteriai.

Ne visada tinka:

 • Moterims su toliau viena nuo kitos esančiomis krūtimis neretai gali būti sunku rasti tinkamą modelį (turėtų būti platesnė centrinė dalis, kitaip lankeliai gali įsibesti į krūties audinį).
 • Moterims su atsikišusiu krūtinkauliu arba šonkauliais, su didesniu pilvuku (pavyzdžiui, nėščiosioms).

Išsirinkite modelį

Į pradžią

anita-havanna-liemenele-be-lankeliu

Liemenėlės be lankelių (soft-cup)

Šio tipo liemenėlės neturi lankelių, todėl išlaiko natūralesnę krūtinės formą, o palaikymo lygis labiausiai priklausys nuo liemenėlės konstrukcijos. Tokių liemenėlių kaušeliai gali būti tiek besiūliai (suformuoti, be pakietinimo arba su juo), tiek su siūlėmis. Dažniausiai be lankelių gaminamos sportinės liemenėlės, liemenėlės besilaukiančioms ir maitinančioms, liemenėlės moterims po operacijų ir kt. 

Geras pasirinkimas:  Tinkamą ir patogią liemenėlę be lankelių ras praktiškai kiekviena moteris ar mergina, tačiau labiausiai jas rekomenduojama rinktis:

 • Moterims, jautrioms lankelių metalui.
 • Moterims su toliau viena nuo kitos esančiomis krūtimis, kai sunku rasti tinkamą liemenėlę su lankeliais.
 • Moterims su atsikišusiu krūtinkauliu arba šonkauliais, su didesniu pilvuku.
 • Nėščiosioms ir maitinančioms mamoms.
 • Sportui ar aktyviam laisvalaikiui.
 • Nedidelio dydžio liemenėlę nešiojančioms paauglėms.
 • Moterims, negalinčioms nešioti modelių su lankeliais dėl gydytojų rekomendacijų (pvz., po operacijų).

Ne visada tinka:  

 • Nors šios liemenėlės dažniausiai labai patogios ir gerai prilaiko krūtinę, vis dėlto su jomis sunkiau pasiekti pageidaujamą formą.
 • Todėl,jei ieškote liemenėlės kuri labiau pakeltų krūtinę ar „pastumtų“ krūtis labiau link centro, visada pirmiausiai bandykite rasti tinkamą modelį su lankeliu.

Išsirinkite modelį
Į pradžią

liemenele-balconette

"Balconette“ tipo liemenėlės

Tai liemenėlės su lankeliais, plačiai atitrauktomis petnešėlėmis ir stačiakampe iškirpte, kuri gali būti įvairaus gilumo. Liemenėlės konstrukcija leidžia maksimaliai atidengti iškirptės sritį. 

Geras pasirinkimas: 

 • Dėvėti po drabužiais su giliomis apvaliomis iškirptėmis.

Ne visada tinka: 

 • Moterims su didesniu biustu (didesnio nei D kaušelio) gali nepakakti prilaikymo, taip pat moterims su įdubusia viršutine krūtų dalimi – nepakaks formavimo. Tokiais atvejais geriau rinktis liemenėlę su ¾ arba pilnai krūtinę dengiančiais kaušeliais.
 • Moterims su siaurais ir/ar nuožuliniais pečiai – plačiau atitrauktos petnešėlės gali smukti.

Išsirinkite modelį

Į pradžią

chantelle-parisian-liemenele

¾ krūties dengiančios liemenėlės (¾ cup bra)

¾ krūties dengiančios liemenėlės (¾ cup bra) yra pakankamai uždaros, tačiau atviresnės už pilnai krūtis dengiančias liemenėles. Kaušelių viršutinė linija yra įstriža – prasideda aukštai šonuose ties plačiau šonuose esančiomis petnešėlėmis ir baigiasi ties pakankamai žema centrine dalimi, tad galima dėvėti su gilesnės iškirptės drabužiais. Neretai šios liemenėlės būna „push-up“ tipo, su papildomais pakietinimais. 

Geras pasirinkimas:

 • Moterims su didesniu biustu, ieškančioms seksualesnės liemenėlės - žemesnė centrinė dalis leidžia dėvėti drabužius gilesnėmis iškirptėmis.
 • Moterims su įdubusia viršutine krūtų dalimi.
 • Šis modelis labiau nei kiti uždengia pažastų sritį, todėl lyginant su kitais modeliais mažesnė galimybė krūties audinio „išvirtimui“ šioje srityje.

Ne visada tinka:

 • Vis tik reikia atkreipti dėmesį, ypač didesnio biusto savininkėms, kad šio modelio palaikymo lygis mažesnis negu pilnai krūtis prilaikančių liemenėlių, todėl renkantis vertėtų lyginti abu modelius.
 • Moterims su siaurais ir/ar nuožulniais pečiais – plačiau atitrauktos petnešėlės gali smukti.

Išsirinkite modelį

Į pradžią

wacoal-retro-chic-liemenele-be-lankeliu

Pilnai krūtis dengiančios liemenėlės (full – cup)

Pilnai krūtis dengiančios liemenėlės (full–cup) geriausiai prilaiko krūtinę, todėl jas dažniausiai renkasi didesnį biustą turinčios moterys. Kadangi šis modelis skirtas gero prilaikymo ir patogumo ieškančioms moterims, dažnai jis turi ir platesnes, kartais ties pečiais paminkštintas petnešėles, jos dažniausiai prasideda nuo kaušelių vidurio. 

Pilnai krūtis dengiančius kaušelius visada turi sportinės liemenėlės.

Geras pasirinkimas:

 • Moterims su didesniu, pilnesniu biustu, ypač toms, kurioms su atviresnėmis (3/4 ar balconette) liemenėlėmis viršutinis kaušelio kraštas gražiai neapgula, įsispaudžia į krūtine.
 • Moterims, pirmenybę teikiančioms patogumui ir geram prilaikymui.
 • Sportui, aktyviam laisvalaikiui.
 • Moterims su siaurais ar nuožulniais pečiais – labiau centre esančios petnešėlės geriau laikosi.

Ne visada tinka:

 • Pagrindinis šių liemenėlių trūkumas – kad jos bus matomos dėvint su bet kokiais atviresniais drabužiais. Tačiau po nertiniais, T-formos marškinėliais ir pan. jos bus puikus pasirinkimas.
 • Moterims su mažesne, pakritusia krūtine, įdubusia viršutine krūtų dalimi - krūtinės forma su tokia liemenėle, ypač turinčia horizontalią siūlę, gali tapti atsikišusi į priekį, panaši į „anties snapą“

Išsirinkite modelį

Į pradžią

chantelle-hedonna-liemenele-suformuotais-kauseliais

Liemenėlės suformuotais kaušeliais, be siūlių

Šio tipo liemenėlių kaušeliams naudojama vientisa detalė, jos centre audinys ištempiamas ir suformuojamas pagal specialią technologiją, todėl kaušeliai atkartoja krūtinės formą ir natūraliai apgaubią krūtis.

Kaušeliai neturi siūlių, taigi jie nematomi po drabužiais, todėl šis modelis dar dažnai vadinamas „T-shirt bra“. Šiai kategorijai dažniausiai priklauso ir vadinamosios „Push-up“ liemenėlės.

Suformuoti kaušeliai gali būti minkšti (iš viengubo ar kelių sluoksnų audinio) arba pakietinti ("padded")

Renkantis iš modelių su pakietintais kaušeliais reiktų atkreipti dėmesį ir į tai, iš ko pagamintas pakietinimas:

Dauguma mūsų pripratę prie įvairaus storio porolono pakietinimo, kuris laiko formą, geriau paslepia atsikišusius spenelius, tačiau netinkamai prižiūrit (skalbiant skalbimo mašinoje, laikant suspaudus) negrįžtamai deformuojasi. Kai kurie gamintojai jau siūlo liemenėles pakietintais kaušeliais iš „spacer“ audinio, kuris yra tampresnis, geriau kvėpuoja, prisitaiko prie krūtinės formos ir nesideformuoja – tai puikus pasirinkimas kasdieniniam dėvėjimui net ir karštą vasaros dieną ar keliaujant (nieko neatsitiks net jei ir suspausite lagamine).

Geras pasirinkimas:

 • Moterims, norinčioms pabrėžti natūralią, apvalią krūtų formą, kai nereikia ypatingo papildomo „pakėlimo“.
 • Dėvėjimui po aptemptais drabužiais

Ne visada tinka:

 • Moterims su skirtingo dydžio krūtimis (išskyrus push up modelius ir modelius elastingais kaušeliais), pakritusiomis, stangrumą praradusiomis krūtimis.
 • Moterims su ryškiais, atsikišusiais speneliais – jie gali išryškėti net iš po lengvai pakietintų kaušelių. Beje, tokiu atveju iš situacijos gali gelbėti "nipple covers" spenelių lipdukai.

Išsirinkite modelį
Į pradžią

liemenele-su pakietinimu-chantelle

Liemenėlės su pakietinimu (padded bra)

Šiam tipui gali būti prisikiriamos liemenėlės su įvairaus tipo ir storumo pakietinimais tiek liemenėlės kaušelio apatinėje dalyje, tiek per visą kaušelį.

 • Jei pakietinimas yra tik apatinėje dalyje – tada liemenėlės priskiriamos prie „push up“ kategorijos (šie du apibūdinimai – „su pakietinimu“ ir „push up“ - dažnai suprantami vienodai, nors tai nėra visiškai tas pats).
 • Jei pakietinimas yra per visą kaušelį, tada liemenėlė priskiriama liemenėlių „kaušeliais be siūlių“ kategorijai. Čia tik reiktų dar kartą atkreipti dėmesį, kad pakietinimai gali būti kelių rūšių:
  • Dauguma mūsų pripratę prie įvairaus storio porolono pakietinimo, kuris laiko formą, geriau paslepia atsikišusius spenelius, tačiau netinkamai prižiūrit (skalbiant skalbimo mašinoje, laikant suspaudus) negrįžtamai deformuojasi.
  • Kai kurie gamintojai jau siūlo liemenėles pakietintais kaušeliais iš „spacer“ audinio, kuris yra tampresnis, geriau kvėpuoja, prisitaiko prie krūtinės formos ir nesideformuoja – tai puikus pasirinkimas kasdieniniam dėvėjimui net ir karštą vasaros dieną ar keliaujant (nieko neatsitiks net jei ir suspausite lagamine).

Išsirinkite modelį

Į pradžią

liemenele-didinanti-apimtis-push-up-chantelle

Apimtis didinančios (push-up)

Tai liemenėlės su išimamomis minkštomis pagalvėlėmis arba storesnį porolono ar silikono sluoksnį kaušelio apačioje turinčios liemenėlės, krūtinei suteikiančios putlesnę formą.Tokio tipo liemenėlės vizualiai padidina krūtinės apimtį, suteikia gražią apvalią formą, todėl puikiai žiūrisi po įvairiais drabužiais. 

Geras pasirinkimas:

 • Labiausiai tinka moterims su nedidele arba vidutinio dydžio krūtine, norinčioms vizualiai ją padidinti.
 • Moterims su skirtingo dydžio krūtimis (ypač kai „pagalvėlės“ gali būti išimamos).

Ne visada tinka:

 • Norinčioms išlaikyti ir pabrėžti natūralią krūtų formą.
 • Moterims su siaurais ir/ar nuožulniais pečiais gali smukti petnešėlės.
 • Dėvinčios AA ar A dydžio kaušelius gali nepasiekti ypatingo efekto.
 • Stipriau prakaituojančioms moterims reiktų atkreipti dėmesį iš ko pagamintas „pakietinimas“ – ne visada jis gerai „kvėpuoja“.

Išsirinkite modelį

Į pradžią

chantelle-pont-neuf-liemenele-su-siulemis

Kaušeliais su siūlėmis (multipart)

Šių liemenėlių kaušeliai pasiūti iš kelių (nuo 2 iki 4) dalių audinio. Tokios liemenėlės geriausiai prilaiko krūtis, o dažnai ir būna pačios gražiausios – nes nėriniuotos liemenėlės negali būti pasiūtos niekaip kitaip, kaip tik iš kelių dalių kaušelių!

Pagrindinė šių liemenėlių taisyklė - kuo daugiau siūlių, tuo geresnis formavimas. O nuo siūlių krypties priklauso liemenėlės suteikiama forma:

 • Vertikalios siūlės centre apačioje pakelia.
 • Vertikalios siūlės kaušelio šone (ją ir atitinkamą papildomą įsiuvą kaušelio šone turi beveik visos 3 ar 4 dalių kaušelių liemenėlės) – „pastumia“ link centro, formuoja lieknesnį ir jaunatviškesnį siluetą.
 • Įstrižos siūlės – suteikia apvalumo.
 • Horizontalios siūlės – pastumia labiau į priekį, suteikia „smailumo“.

Geras pasirinkimas:

 • Moterims su didelėmis, sunkiomis ir/ar stangrumą praradusiomis krūtimis, kurioms reikia papildomo pakėlimo – pakelia ir formuoja gražų siluetą.
 • Moterims su viena nuo kitos labiau į pažastų sritį nutolusiomis krūtimis – pakelia jas ir „pastumia“ į priekį.
 • Moterims, ieškančios seksualios nėriniuotos liemenėlės.

Ne visada tinka:

 • Atsargiau rinktis reiktų moterims su mažesniu biustu, kai nereikia ypatingo prilaikymo. Siūlės gali matytis iš po drabužių, o kartais ir suteikti ne visai norimos formos siluetą.

Išsirinkite modelį
Į pradžią

gilios-iskirptes-liemenele-chantelle-festivite

Gilios iškirptės liemenėlės (plunge bra)

Tai liemenėlės su ypač siaura centrine dalimi ir įstrižai kirptais kaušeliais, apnuoginančiais vidinę krūtų pusę. Kadangi krūtys dažniausiai pastumiamos arčiau viena kitos, formuojamas gražus „brūkšniukas“ tarp krūtų. Šio tipo liemenėlės tinka dėvint viršutinius rūbus su gilia „V“ formos iškirpte. 

Geras pasirinkimas:

 • Mėgstančioms drabužius giliomis iškirptėmis ar užsagstomus drabužius.
 • Moterims su stangriomis, formą išlaikančiomis krūtimis.

Ne visada tinka:

 • Dėvinčioms mažesnius nei C dydžio kaušelius.
 • Moterims su stangrumą praradusiomis krūtimis, kai reikia daugiau formavimo.
 • Būkite atsargios! - aktyviai judant, ypač lenkiantis į priekį, krūtis gali nesunkiai „išslysti“ iš kaušelio.

Išsirinkite modelį

Į pradžią

liemenele-multifunkcine-chantelle

Multifunkcinės liemenėlės (convertible)

Liemenėlės, kurių petnešėlės gali būti keičiamos, sukryžiuojamos ar susegamos nugaroje, taip jas pritaikant prie įvairaus kirpimo drabužių. 

Geras pasirinkimas:

 • Dėvint po įvairaus kirpimo, netgi asimetriškais drabužiais.
 • Patogu kelionėse, kai tą pačią liemenėlę galima pritaikyti prie įvairių drabužių.

Ne visada tinka:

 • Moterims, ieškančioms platesnių, patogesnių petnešėlių. Šio tipo liemenėlių petnešėlės dažniausiai būna pakankamai siauros.
 • Moterims su didesnėmis, sunkesnėmis krūtimis – gali neužtekti prilaikymo, petnešėlės gali įsirėžti.

Išsirinkite modelį

Į pradžią

krutine-mazinanti-liemenele-chantelle

Apimtis mažinančios (minimizer) liemenėlės

Šios liemenėlės vizualiai sumažina krūtinės dydį jos nesuspausdamos, tačiau suteikdamos specialią formą. Kaip taisyklė tai pilnai kaušelius dengiančios liemenėlės iš elastingo audinio, kurio pagalba krūtinė šiek tiek prispaudžiama, tačiau nepraranda formos. 

Geras pasirinkimas:

 • Moterims, norinčioms kad jų krūtinė atrodytų mažesnė.
 • Moterims su „smailesne“, konuso formos krūtine suteks apvalesnę formą.
 • Dėvėti po susagstomais ar kitais drabužiais, kurie su įprasta liemenėlė ties krūtine yra ankštoki.
 • Moterims su didelėmis ir toliau viena nuo kitos esančiomis krūtimis formuos gražesnę dekolte zoną - „brūkšniuką“ tarp krūtų.

Ne visada tinka:

 • Stipriau prakaituojančioms moterims, nes krūties audinys pastumiamas į pažastų sritį.

Išsirinkite modelį
Į pradžią

bralete-chantelle

Braletės

Tai minkštos ir patogios, dažnai plonos ir nėriniuotos, tačiau mažiau formuojančios ir prilaikančios liemenėlės be lankelių. Tinka kasdieniniam nešiojimui ar miegui. Dėka nėrinių suteikia papildomos elegancijos ir seksualumo.

Geras pasirinkimas:

 • Laisvalaikiui ar miegui.
 • Merginoms ir moterims su mažesne, stangria ir formą išlaikančia krūtine, kai nereikia ypatingo formavimo ar prilaikymo.

Ne visda tinka:

 • Moterims, ieškančioms palaikymo ir formavimo.
 • Moterims su didesnėmis, sunkesnėmis krūtimis.

Išsirinkite modelį

Į pradžią

julimex-priklijuojama-liemenele

Priklijuojamos liemenėlės

Tai daugkartinio naudojimo liemenėlės, kurių kaušelių vidus padengtas lipniu silikonu, prilimpančiu prie odos. Šios liemenėlės krūtinės nepakelia ir neformuoja, tiesiog ja uždengia, užmaskuoja atsikišusiu spenelius. 

Geras pasirinkimas:

 • Dėvėti po ypač atvirais drabužiais, kad norima, kad krūtinė būtų pridengta, bet jokia kita liemenėlė netinka.
 • Moterims su nedidele, stangria ir formą išlaikančia krūtine.

Ne visada tinka:

 • Moterims, ieškančioms palaikymo ir formavimo.

Išsirinkite modelį
Į pradžią

anita-dynamix-sportine-liemenele

Sportinės liemenėlės

Tai atskira liemenėlių kategorija, skirta aktyviam sportui ar laisvalaikiui. Kaip taisyklė šios liemenėlės būna be lankelių ir pilnai krūtinę dengiančiais kaušeliais, jų tikslas – sumažinti krūtų judesius sportuojant. Daugiau apie sportines liemenėles ir jų tipus bei tinkamumą įvairioms sporto šakoms skaitykite čia.

Geras pasirinkimas:

 • Sportuojant.
 • Moterims su didesne krūtine neretai būna puikus pasirinkimas ir kasdieniniam dėvėjimui.

Ne visada tinka:

 • Moterims, norinčiom vizualiai padidinti krūtinės apimtis.

Išsirinkite modelį
Į pradžią

liemenele-maitinancioms

Liemenėlės besilaukiančioms ir maitinančioms

 • Liemenėlė krūtimi maitinančioms mamytėms (angl. „nursing bra“) turi specialius priekyje atsegamus kaušelius, todėl liemenėlės nereikia nusiiminėti kiekvieną kartą maitinant kūdikį.
 • Liemenėlė besilaukiančioms mamytėms (angl. „maternity bra“) pasiūta taip, kad galėtų prisitaikyti prie kintančio moters krūtų dydžio nėštumo metu. Tokios liemenėlės dažniausiai būna be lankelių.

Išsirinkite modelį
Į pradžią

Šaltiniai : www.biggerbras.com, www.today.com, www.beautyandtips.com, www.herroom.com